Grup Gündoğarken ve Vassiliki’den Ege Esintileri

Şu Seferihisar’dan çok ünlü sanatçı gelip geçti ama hafızam yanıltmıyorsa Grup Gündoğarken’i burada ilk defa dinleme şansına sahip oluyoruz. Hem de “Rüzgâr” şarkısına karşı kıyıdan bir soluk katan Yunan sanatçı Vassiliki Papageorgiou ile birlikte.

Grup Gündoğarken’i anlatmaya ne hacet… Umut dolu nahif şarkılarıyla 30 yılı aşkın bir süredir Türk pop müziğine damgasını vuran grup, 2000’li yıllarsan sonra Ege ve Yunan ezgilerine ağırlık vermiş, Vassiliki ve Nikiforos Metaxas ile Ege’nin ayırdığı iki halkın ortak anılarından, umutlarından, aşklarından, dileklerinden dem vurmuştu. Bu ortak çalışmanın en güzel meyvesi ise, Vassiliki’nin Gündoğarken şarkılarını Yunanca yorumladığı albümü olmuştu. Atina’da çok değerli Yunan müzisyenlerle birlikte yapılan albümde, bu kez Vassiliki okudu, Gündoğarken vokal yaptı.

İşte bu buluşma, yeniden ve ruhuna en uygun yerde, Ege’nin iki komşu kültürünün kaynaştığı, seslensek karşı kıyıdan yanıt alacağımız Sığacık’ta gerçekleşiyor.

Konser Sığacık Akkum’da Club Resort Atlantis’in amfitiyatrosunda gerçekleşecek. Ücreti 50 lira. Biletleri konser günü otel girişinden alınabilir ama önceden arayıp yer kalıp kalmadığını öğrenmekte fayda var. Telefon 444 29 15.

Konser: Grup Gündoğarken ve Vassiliki
Ege Esintileri
24 Ağustos 2018 – Saat: 21:30
Yer: Club Resort Atlantis – Sığacık

Belki bunları da beğenirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.