Genç harita mühendisleri Seferihisar’da yaz kampında

Türkiye’nin dört bir yanından harita mühendisi adayı gençler, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası yaz eğitim kampı için Seferihisar’da, Teos Ormancı Tatil Köyü’nde buluştular. Bu yıl on yedincisi yapılan kampın ana gündemi “Sayıların İcadından Emeğin Evrilmesine Dijitalleşme”.  Dolu dolu bir programla konuyu mesleki ve sosyal boyutları bakımından ele alıyorlar, bu mesele etrafında başka gündemleri tartışıyorlar. Toplantılara dışarıdan katılıp izlemek de mümkün. Ayrıca atölye çalışmaları yapıyorlar, eğlenceli bir kamp gazetesi çıkarıyorlar. Niye bir araya geldiklerini HKMO İzmir Şubesi Başkanı Özhan Kaynarca’ya sorduk, Seferi Keçi’den okuyabilirsiniz. Biz burada etkinlik programından haber verelim.

İlk iki gün daha mesleki başlıklarla ilerleyen programda, Çarşamba günü (29 Ağustos) dijitalleşmenin daha genel ve toplumsal boyutlarına eğilen başlıklar var. Sabah “Özgür Medya” ve “İletişim ve Dijitalleşme” başlıklı iki oturum gerçekleşecek. Öğleden sonra oturumu ise “Alternatif Yerel Yönetim Modelleri ve Tohum Politikaları” başlığıyla ve Turgut köyünde gerçekleşecek. Konuşmacı olarak Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ile birlikte iki de konuğu var Seferihisar’ın, Muğla Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu. Harita mühendisi gençler Turgut köyüne gitmişken köyün bakıma ihtiyacı olan okulunu da elden geçirip boyayacaklar. Akşam ise Teos Ormancı’da Praksis konseri var.

Perşembe günkü (30 Ağustos) oturumun ilgi çeken başlığı “Dijitalleşen Dünyada Mücadele”. Konuşmacılar HDP milletvekili Barış Atay, siyasal iletişimci Ateş İlyas Başsoy ve insan hakları mücadelecisi Veli Saçılık. Akşam ise Deneysel Tiyatro Komünü’nün gösterisi var.

Cuma günü (31 Ağustos) ise Dünden Bugüne Siyasal Dönüşüm başlığı tartışılacak. Konuşmacılar CHP Genel Başkan yardımcıları Faik Öztrak (ekonomi politikalarından sorumlu), Yıldırım Kaya (eğitim politikalarından sorumlu) ve Orhan Sarıbal (tarım politikaları ve örgütlerinden sorumlu).

Kampın son günü olan 1 Eylül’de (cumartesi) ise oda üyesi gençlerin mesleki gelecekleri ve oda örgütlülüğü üzerine konuşacakları forumlar gerçekleşecek. Öğleden sonra Moğollar üyesi sanatçıların konuşmacı olarak katılacağı “Müzikte Dijital Dönüşüm: Bi’şey Yapmalı” başlıklı son oturum gerçekleşecek. Akşam ise saat 21:00’de Moğollar konseri var, kaçırmayın…

Program
Program
29-30 Ağustos
29-30 Ağustos
31 Ağustos-1Eylül
31 Ağustos-1Eylül

Belki bunları da beğenirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.